Jak Škarvada vypálil Kuncovi rybník

Petr Kunc, zastupitel JMK a předseda TOP09 Brno na svém Twitteru uvedl, že mnohokrát zde propíraná Studie má drobnou chybu jen v grafické části a že je nutné posuzovat údaje v tabulkách, doslova:

A tak Ing. Škarvada vypracoval mimořádný speciální leták, ve kterém ukazuje, že chyba je i v textových a číselných tabulkách, že nejde o „interferenci“. Leták S01 si můžete stáhnout a prohlédnout na stránce Odkazy a soubory ke stažení.

A co z toho plyne?

Zastupitel Kunc studii nezkoumal, prostě věří. Věří, že je všechno v pořádku, věří, že se peníze nevyhodily za paskvil, věří, že rozhodl dobře, když hlasoval, jeho víra v sebe sama a v moudrost zastupitelů a poctivost zpracovatelů studie je neochvějná a žádný argument s ní nehne.

Tím se neliší od drtivé většiny ostatních krajských zastupitelů, kteří také hlasují o věcech, které nezkoumají. Ty, co věci zkoumají a upozorňují na chyby je třeba ignorovat, protože zastupitel je zastupitel a ten se nemýlí, ani když věcem nerozumí.

Mám tu smůlu, že jsem zažil komunistickou totalitu a mohu si tedy vzpomenout, co to byla „politická práce“. Šlo o to přesvědčit lid o jakýchkoli nesmyslech či nepravdách, v lepším případě jen o nerozumných názorech. V „politické práci“ pokračují se stejnou vervou i antikomunisté.

Jaký je rozdíl od komunistické totality (tedy v této věci, rozdílů je samozřejmě víc)? Nikdo nás za kritiku strany a vlády neterorizuje. Převážně se demokraticky zvolení politici pouze drží klasické hlášky jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.

Jsem opravdu rád, že jsme tu vládu komunistů svrhli.

Josef Strubl

Napsat komentář