Dáme na vás – možnost vyjádření názoru na R43 přes Bystrc

Vážení spoluobčané,
na stránkách občanských návrhů města Brna lze podpořit návrh proti trasování R/D43 (nyní I73) přes Bystrc.
Podpoření se provádí elektronickou formou a je navázáno na existující účet u BrnoID.
Budeme rádi, pokud podpoříte lepší životní prostředí v okolí rekreační oblasti Brněnské přehrady a
obydlené městské části Brno-Bystrc.
Odkaz na návrh (potvrzení vyžaduje přihlášení přes BrnoID):
https://navrhy.damenavas.cz/w/detail-navrhu/49

Účet u BrnoID lze zřídit přes následující stránky:
https://www.brnoid.cz/cs/
Zřízení nového účtu vyžaduje ověření osobní identity, v případě problému s online postupem ověřením
lze také fyzicky na ověřovacích místech.
Pokud se necítíte být počítačově zdatní, existuje možnost asistence se zřízením identity, detaily viz bod
číslo 15 “Musím vyjádřit podporu elektronicky?” v často kladených dotazech na stránce:
https://navrhy.damenavas.cz/faq

7 komentářů u „Dáme na vás – možnost vyjádření názoru na R43 přes Bystrc“

 1. Že 2/3 lidí schvaluje vedení dálnice přes Bystrc je opravdu divné. Čekal bych, že ho bude schvalovat minimálně tak 9/10, protože ten projekt vlastně schová velkou část už dnešní dopravy do tunelu, propojí obě poloviny čtvrti dnes rozdělené hitlerovkou, odvede tranzitní dopravu z VMO a z centra Brna (myšleno tranzitní ve smyslu Brna – i třeba dopravu Blansko-Rajhrad atd.) a ještě vyřeší nejpalčivější potřebu a to je napojení samotné Bystrce na D1. Kdo tohle nechápe, je buď neskutečný hlupák, nebo je sobec, nebo je chytrý a přípravu I/73 všemožně blokuje a v tom případě je to neskutečný haj*l a nebo všechno dohromady. Vyberte si sami. Člověk, který nad problematikou dokáže přemýšlet v souvislostech a vidí budoucí dopravní toky by nikdy nefandil variantě okolo Bitýšky. Ano .. v úseku Kuřim-Černá hora by šlo vybrat optimalizovanou. V úseku Kuřim-D1 v žádném případě.

  Odpovědět
  • Pořád to stejné: Podívejte se na naši úvodní stránku. Uvidíte tam oficiální návrh, jak bude vypadat „tunel“ – dvě mimoúrovňové křižovatky jen v Bystrci, v tunelu jen část. Pokud dokážete přemýšlet v souvislostech, jistě odhadnete budoucí dopravní toky ve směru od Baltu k Jadranu.
   Také zaměňujete příměstskou dopravu s dálkovou.

   Odpovědět
 2. Pro pana Kolare: Normálně pologramotné texty bez diakritiky nečtu, ale zde je navíc vidět, že nechápete rozdíl mezi příměstskou dopravou a dálnicí (ať už ji politici pojmenují jakkoli). Zkuste se podívat na naši úvodní stránku.

  Odpovědět
  • Vzhledem k tomu ze ziji v zabovreskach, tak mi ty gramote jezdis pod oknem a mas svuj klid. Neni vse jen o vas. Mapa kde kreslite zmenu je smesna, nebot zatizite jine vesnice a casti okolo. Krome toho, postavit/koupit si bydleni u dalnice co je v mape 80+let a pak se divit ze se tam ma stavet je trochu chucpe? Narozdil od tebe jsem zadnou dalnici pod okny nemel, az komunisti nam ji sem natahli. Ted mate okruch pres stare casti brna, zatim co pres nove ctvrti ci pidi vesnice co mela vest blokujete. Samotna Bystrc je kapitola sama pro sebe u blokovani vsech okolo a pritom jezdeni pres vsechny okolo. Pulka baraku nad zoo smer Kurim, napriklad kupovala pozemky za ctvrtinovou cenu, nebot se pocitalo s dalnici. Najednou to blokuji.. O tom ze smer Svitavy maji dalsi vesnice na trase peklo bydleni se take nedoctu. O tom kolik lidi tam umre s nekonecneho blokovani taky ne? Nedoziju se ani jedne varianty, jen mi budete vsichni smrdet smer mesto pod okny a chvalit si svuj klidek…Snad se prosadi elektroauta a pulka lidi na ne nebude mit. Tim se konecne pohneme kupredu s tim vecnym, bydlim za Brnem, nebo na okraji a vsechny ostatni obtezuji dojizdenim do mesta.

   Odpovědět
   • Zkusím to ještě jednou:
    Pro pana Kolare: Normálně pologramotné texty bez diakritiky nečtu, ale zde je navíc vidět, že nechápete rozdíl mezi příměstskou dopravou a dálnicí (ať už ji politici pojmenují jakkoli). Zkuste se podívat na naši úvodní stránku.

    Odpovědět
 3. Jiste a co cekate? Zabovresky jedna z nejstarsich ctvrti tak celi tlaku jak obchvatu, tak aut dojizdecu. Je komicke ze na mape je 80let znazornena dalnice a vy ji blokujete. Pritom i vasi dopravou s Bystrce zatezujete vsechny okolo. Docela bych se pobavil vam zablokovat vjezd pres ctvrte, ktere zatezujete. Jak blokovanim obchvatu bystrcakum, tak jizdou aut treba pres Bosonohy :D Vite proc silnice smrti smer Svitavy je tak spatny? Pripoustite si i vy vubec dopad na tenhle stav, kdyz bojujete za „klid“…

  Odpovědět

Napsat komentář