Tady je domov, ne dálnice – podpořte naši snahu

Podpořte svými podpisy zástupce veřejnosti pro projednávání Územního plánu města Brna.

Podpisem věcně shodné připomínky pověřujete zástupce veřejnosti k podání námitky v dané věci. Aby se občan mohl stát zástupcem veřejnost a mohl námitky podat, je potřeba, aby jej podpořilo minimálně 200 lidí – občanů Brna. Každý občan přitom může zmocnit více zástupců.

Prosíme podpořte naše čtyři zástupce veřejnosti podpisem na archy s věcně shodnými připomínkami – Danu Vonkovou, Libora Doláka, Martina Lepku a Pavla Škarvadu. Svým podpisem vyjadřujete souhlas s uvedenými připomínkami a pověřujete zástupce k podání námitky. Podepsané archy prosím pošlete nejpozději ve čtvrtek 24.6. na adresu zástupce uvedenou v hlavičce archu. Zástupce pak archy předá na úřad, čímž prokáže splnění podmínky dostatečného počtu podpisů pro zmocnění.

!!! NOVÉ !!!

Zmocňovací archy je možné podepisovat u Třech Ocásků (Třída kpt. Jaroše 18, možno podepisovat po–pá: 11–22, so–ne: 12–22)  a v Nadaci Veronica (Panská 9, možno podepisovat v úterý, středu a čtvrtek od 13:00 do 16:00). Tam rovněž můžete podepisovat archy ostatních zástupců*kyň veřejnosti.

Připojite se k e-petici Občané za D43 jako obchvat celého Brna

Stále je možné a potřebné se připojit k petici Občané za D43 jako obchvat celého Brna. Dejte vedení města a kraje najevo svůj názor na záměr vést dálnici středem rezidenční čtvrti, kolem rekreační oblasti a v těsné blízkosti několika obcí.

Pošlete vlastní připomínky k Územnímu plánu města Brna

Připomínky občanů k Územnímu plánu města Brna jsou velice cenné nejen ve věci trasování 43 Bystrcí. Dáváte tím najevo zájem o dění ve Vašem městě a můžete se vyjádřit k jeho budoucí podobě. A i když procházení územního plánu může být nudné, třeba narazíte na nějakou „kulišárnu“, kterou vedení města ve Vašem okolí naplánovalo, podobně jako Vysoké Učení Technické.

Návrh územního plánu najdete zde. Rozdílový text mezi variantami z roku 2021 a 2020, tedy i specificky vymezení 43, jsme pro Vaši snazší orientaci dali ke stažení sem. Na stránce je také odkaz na formulář pro podání námitky nebo připomínky. Připomínka nemusí mít žádnou formální podobu. Jednoduše napište, co se Vám nelíbí a proč.

Přispějte na nezbytné odborné a právní služby

I když je záměr vést transevropskou dálnici středem města lidsky zjevně nesmyslný, argumentovat je nutné v rovině odborné a právní. Tyto služby stojí nemalé peníze a budeme proto rádi za jakýkoli příspěvek.

Přispět můžete prostřednictvím veřejné sbírky na Darujme.cz nebo na transparentní účet 2998270002/5500, jeho výpis najdete zde. K dispozici je vám samozřejmě i běžný účet spolku 224702140/0300.

Všem dárcům děkujeme

Napsat komentář