Aktuality k D43 a pozvání na akci u Brněnské přehrady

Vážení podporovatelé, milí přátelé,

aktuálně je ve spolupráci s právníky a odborníky připravována žaloba Aktualizace Zásad územního rozvoje s koridorem pro 43. Věc je právně složitá a časově náročná, jsou odpracovány stovky hodin. Práce na žalobě dále probíhají a doufáme, že bude v co nejkratší době podána. Toto vše je také finančně náročné. Děkujeme všem, kteří jste přispěli finančním darem a i nadále prosíme o pomoc všechny, které tato problematika zajímá. Pro společnou věc můžete přispět ve sbírce zaštítěné Nadací VIA na www.darujme.cz/projekt/1204096, nebo převodem na transparentní účet u Raiffeisenbank 2998270002/5500. Vaší pomoci si velmi vážíme.

Zapojte se do opakovaného veřejného projednávání návrhu nového Územního plánu města Brna. Informace a lhůty sděluje veřejná vyhláška. Celý návrh ÚPmB jako ZIP soubor si lze stáhnout zde (na konci stránky). Rozdílový text mezi variantami z roku 2021 a 2020, tedy i specificky vymezení 43, jsme pro Vaši snazší orientaci dali ke stažení sem. Každá podaná připomínka je cenná.

V souvislosti s veřejným projednáváním ÚPmB

připravujeme akci u Brněnské přehrady na neděli 6. června 2021 v době od 14 do 18 hodin.

U našeho stánku v blízkosti restaurace TeePee (přístup od zastávky tramvaje Přístaviště) můžete připojit své podpisy pro zástupce veřejnosti a věcně shodné připomínky. Je potřeba nejméně 200 podpisů pro každého zástupce.

Současně je připravena zábavná soutěžní hra pro děti a rodiče „Tady je domov, ne dálnice“ podpořená nadací VIA v programu Živá komunita. Soutěžící obdrží herní plán a vydají se za splněním úkolů k Brněnské přehradě. Soutěžní úkoly mohou se svými rodiči plnit jak nejmenší děti od 3 let, tak mladší školní děti do 12 let. Každý účastník, který splní zadané úkoly, bude odměněn.

U našeho stánku si můžete prohlédnout také obrázky zaslané do fotografické soutěže o nejhezčí snímek Brněnské přehrady a okolí – proběhne též její vyhodnocení.

Za vaši dosavadní i další podporu velmi děkujeme. Těšíme se na vás.

Za celý tým Jana Pálková

předsedkyně spolku Občané za D43 jako obchvat celého Brna

Napsat komentář